...Forumda İyi vakit Geçirmek dileği İle...

...:::KÜLTÜREL FORUM:::...

Babamıın bana verdiği hayat dersi

Mesaj tarafından M@hmut Bir C.tesi Kas. 13, 2010 10:40 am

Kardeşlerim geçen günlerde memleketteyken babam aynen bana şunu söyledi ve hiç aklımdan çıkmıyor bu sözler?

"Serdar biliyormusun biz niye böyleyiz, insanlarımız niye böyle çünkü biz her şeyi hazır bulduk.Biz bu dünyayı hazır bulduk, bu dini hazır bulduk, bu vatanı hazır bulduk işte bu yüzden kıymetini bilmiyoruz.İyilikler iyilik adına kesir olmuş artık..Ben sana para verdiğimde nasıl hemen harcıyorsan , kendin kazandığında o parayı nasıl hayırlı kullanırım diye düşünüyorsun o parayı değil mi?"

Bu cümleler hiç aklımdan çıkmıyor gerçekten de biz her şeyi hazır bulduk?Ben dinim için savaşmadım, bu vatan için savaşmadım ben doğduğumda hepsi hazırdı ve benimdi işte ben bunu şimdi babamın bana verdiği para gibi harcıyorum? Bugün Dünyanin Bir Çok Yerinde Olduğu Gibi Sonradan İslamiyeti Tanıyıp Sevip Ona tabii Olanlar İslamiyeti Çok Güzel Yasamaktadirlar.Bunlara Bakıp Vaybee Adam ne guzel Yapiyor Diyene Kadar Onlar Gibi OLmaya Çalısalım.Kardeşimin Dediği Gibi Hazır Bulduğumuz için Savurmayalım..Degerini Bilelim.

Bir Gün Bir Konuşmada Arkadaşım Şöyle Bişi Demişti.
Ben Peygamber Efendimizin Zamanında Doğmuş Olsaydım Daha iyi Müslüman Olurdum.
Neden Diye Sorduğumda Cevap Olarak
E Peygamber Efendimiz Zamanında Yaşıyorsun.Görüceksin Daha Ne Olsun Dedi.Bende
Efendimiz Zamanında Onu Görüpte Kefere Gidenler Varya Ya Onlardan Olsaydın.Bunlar Bahanen OLmamalı İslamiyeti bu Zamanda Peygamber Efendimizi Görüp O Zaman İman Etmiş gibi Yaşamanı Engelleyen Şeyler Mi Var.Sen Yapabildiğiniz En İyisini Yap Her Zaman.Kendine Mazaret Arama Dedim..
Arkadaşım Haklısın Diyerek Kelime-i Şahadet Getirmişti.

Yani Arkadaşlar Anlatmadaki Kastım.Elimizdekinin Değerini Bilmek Gerekir..Cenab-ı Hak Bizi Cennete Giden Kullarından Eylesin İnşallah...
M@hmut
Administrator
Administrator

Başarı Puanı Başarı Puanı : 2

Mesaj Sayısı Mesaj Sayısı : 173
Peylaşım Gücü Peylaşım Gücü : 752

Lakap Lakap : Administrator
Nerden Nerden : Kültürel Forum
Kayıt tarihi Kayıt tarihi : 10/11/10
Uzmanlık Alanları Uzmanlık Alanları : Ps,Html

http://araphacker.yetkinforum.com

- Similar topics