...Forumda İyi vakit Geçirmek dileği İle...

...:::KÜLTÜREL FORUM:::...

Dava Adamı Nasıl Olmalı?

 :: Hasbihal :: Tavsiyeler

Aşağa gitmek

Dava Adamı Nasıl Olmalı?

Mesaj tarafından M@hmut Bir C.tesi Kas. 13, 2010 1:12 pm

Dava Adamıyım mı Diyorsun?

Hazırlan o zaman cesaretini izhar etmeye. Feda edilebilecek her şeyi davan için hiçbir şey görmeye hazırlan. Sevdiklerini, an geldiğinde elveda deyip son bir bakışla bırakıp gitmeye, efendiliği hizmetkarlıkta bilmeye, hizmet ederken de efendiliği silip hizmetçiyim demeye hazırlan.

Kardeşliğin en üst mertebesiyle birlikte olmaya hazırlan zira dava arkadaşların olacaktır davan kadar kıymetli, onlarda fani olunacak kadar değerli. Kardeşini kendin bilip ona göre hükmetmeye hazırlan.

Kardeşinin derdiyle dertlenmeye, onun mutluluğuyla mutlu olmaya, onun bakışıyla hayatına renk katmaya hazırlan. Sevgiden başka her şeyi hayatından silmeye, hayata sevgi ile bakmaya, her yerde Rahmanı görmeye hazırlan. Kendin için dert nedir bilmemeye, gözyaşlarını pişmanlıktan akıtmaya, yaptıkların için değil yapamadıkların için pişman olup ağlamaya hazırlan.

Davam dediğin şey senden kıymetli olmadıkça davan olmayacaktır bunu bil, “bu dava benim” demeye hazırlan. Sahip olduğun en büyük değer davan olmadıkça sen değersiz olacaksın bunu bil. Benim değerim davamdır demeye hazırlan.

Dünyadaki vazifem davama hizmettir demedikçe işsiz kalacaksın bunu bil. Benim işim davamdır demeye hazırlan. İdeallerini davan ile birleştirmeye hazırlan ideallerin davan olmazsa şunu bil ki davan kalmaz. İdeal sahibi olmaya hazırlan.

En büyük ideal sende çünkü kainata sığmayacak bir davan var senin. Uğrun da canlar feda denecek bir davan var senin. Bu dava İman Kuran davası bu dava Üstadımızın davası, bu dava Peygamber Efendimizin davası, bu dava ALLAH’ın davası…

İmana Kurana hizmetkarım demeye hazırlan. Davan için Fahr etmeye hazırlan. Davan içinde bir hiç, davanla birlikte hep olmaya hazırlan. Çünkü sen bir dava adamısın…
avatar
M@hmut
Administrator
Administrator

Başarı Puanı Başarı Puanı : 2

Mesaj Sayısı Mesaj Sayısı : 173
Peylaşım Gücü Peylaşım Gücü : 752

Lakap Lakap : Administrator
Nerden Nerden : Kültürel Forum
Kayıt tarihi Kayıt tarihi : 10/11/10
Uzmanlık Alanları Uzmanlık Alanları : Ps,Html

http://araphacker.yetkinforum.com

Sayfa başına dön Aşağa gitmek

Sayfa başına dön


 :: Hasbihal :: Tavsiyeler

 
Bu forumun müsaadesi var:
Bu forumdaki mesajlara cevap veremezsiniz