...Forumda İyi vakit Geçirmek dileği İle...

...:::KÜLTÜREL FORUM:::...

KÜLTÜREL FORUM KURALLARI

Aşağa gitmek

KÜLTÜREL FORUM KURALLARI

Mesaj tarafından M@hmut Bir Cuma Kas. 12, 2010 2:56 pm

KÜLTÜREL FORUM KURALLARI
Strateji Grubu gerektiginde "Kurallar" da değişiklik yapma hakkına sahiptir.
Seviyesiz mesaj yazanlar uyarı yapılmaksızın sistemden atılır. Teknik konularda bilgisi olmayan kullanıcılar Yeni Başlayanlar için forumda yazılmış konuları ve Döküman modulünü kullanabilir. Teknik bilgisi olmayan kullanıcılar gerekli bilgiye hakim olmadan Kültürel Forum'a aktif katılım sağlayamaz.
Kültürel forum Alehine başka platformlarda/sitelerde karamala amaçlı yazıları forum'a yazan copy/paste yada ilgili sitelerin link'ini veren kullanıcılar Uyarı Yapılmaksızın Sistemden Atılacaktır. Bu tip konuları PM ile yada EMail ile Üst Yönetim'e bildiriniz

Forumlarda ideolojik konuların açılması/tartışılması yasaktır. Herhangi bir görüşünden ötürü başka bir kullanıcının kişilik haklarına, inanç ve ahlaki değerlerine, savunduğu görüşe hakaret derecesinde eleştiride bulunmak yasaktır.
Kültürel Forum içerisindeki bireyler ast yada üst diğer üyeler ile etik tartışma dışına çıkıp polemiğe girmeyecektir. Bu duruma maruz kalan ve haksızlığa uğradığını düşünen kullanıcılar Haklı gerekçeleri olsa dahi karşılık vermeden durumu yöneticilere bildirmelidir. Bildirmek yerine karşılık vermek, merkezi otoriteyi tanımamak (terör) olarak nitelendirilecek ve haklı yada haksız her iki tarafta cezalandırılacaktır.

Hakkınızı koruyabilmemiz, Hak ve Adaletin sağlanabilmesi için çözümü merkezi otoriteye bırakmanız gerekmektedir. Aksi taktirde karşı tarafa uygulanacak yaptırım ortadan kalkacağı gibi sizinde kural ihlalinden ceza almanıza sebep olacaktır.
Herhangi bir kişiyi yada bir zümreyi TCK'ya göre suç sayılan kriterlerle tehtid etme, aşağılama içerikli konu ve mesajlara yer verilmeyecektir.
Etik tartışma (Eleştiri) ile hakaret farklı kavramlardır.

Herhangi bir görüş yada ifade şahsın kendisi için kullanılırsa bu hakaret, şahsın eylemi için kullanılırsa Eleştiri yani Etik tartışma konusudur. Etik tartışma ve eleştiriler için herhangi bir kısıtlama yoktur, hakaret için cezai işlem uygulanır.
Fikir ve Sanat Eserleri, TCK ve Bilişim Suçları kanunlarına aykırı içerik/materyal yayımlamak, link vermek yasaktır, Bahse konu konu ve mesajlar uyarı yapılmaksızın silinecektir.

Herhangi bir konu hakkında mesaj yazmadan önce, konuyla ilgili “Arama” fonksiyonu kullanılarak, ilgili ya da benzer diger mesajlar kontrol edilmelidir.
Foruma her giris yapıldıgında, eger yeni mesaj içeriyorsa “Duyurular” kısmı mutlaka okunmalıdır. Yeni Kurallar gözden geçirilmelidir.
Yeni üyeler, kendilerini “Yeni Üyelerimiz” kısmından forum'a; uzmanlık alanları BT Dünyasındaki kariyeri vs. bilgiler eşliğinde tanıtabilirler.

Avatar bölümünde izin verilen max. Avatar boyutundan (150x200 pixel) daha yüksek boyutta avatar kullanmak yasaktır.
Yeni baslayan arkadaslara, ilk başlarda müsemma gösterilmesine karşın, genel olarak yazılan mesaj, uygun olan konu başliğı altina yazılacaktır. Gerektiği durumlarda bu mesajlar da silinecektir.

Site reklamı yapmak yasaktır. Ancak, kişisel siteniz hakkında görüşler için, “Site Elestiri” şeklinde kullanabilirsiniz.
Baska kaynaklardan elde edilen, derlenen ya da eklenti yapılarak foruma yazılan yazılarda, kaynak belirtilmesi zorunlu değildir, kullanıcı insiyatifindedir, ilgili yayımcının izinsiz kullanım hakkında ibaresi yada döküman altında imzası varsa yazılmalıdır. Aksi durumlarda ilgili döküman yayından kaldırılır.

Forum işleyiş ve gerekli durumlardaki engelleme ve kısıtlamalar İçerik Yöneticisi insiyatifindedir.
Kültürel Forum Yöneticisi
avatar
M@hmut
Administrator
Administrator

Başarı Puanı Başarı Puanı : 2

Mesaj Sayısı Mesaj Sayısı : 173
Peylaşım Gücü Peylaşım Gücü : 752

Lakap Lakap : Administrator
Nerden Nerden : Kültürel Forum
Kayıt tarihi Kayıt tarihi : 10/11/10
Uzmanlık Alanları Uzmanlık Alanları : Ps,Html

http://araphacker.yetkinforum.com

Sayfa başına dön Aşağa gitmek

Sayfa başına dön

- Similar topics

 
Bu forumun müsaadesi var:
Bu forumdaki mesajlara cevap veremezsiniz