...Forumda İyi vakit Geçirmek dileği İle...

...:::KÜLTÜREL FORUM:::...

Join the forum, it's quick and easy

...Forumda İyi vakit Geçirmek dileği İle...

...:::KÜLTÜREL FORUM:::...
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

KİŞİSEL GÜVENLİĞİNİZ 2

KİŞİSEL GÜVENLİĞİNİZ 2 Empty KİŞİSEL GÜVENLİĞİNİZ 2

Mesaj tarafından M@hmut Cuma Kas. 12, 2010 2:19 pm

S.A Kardeşlerim…

İlgili bölümde aylardır yöneticilik yapıyorum ve edindiğim izlenim genel olarak şimdi size bahsedeceğim gibi yani bizler bu bölümde kişisel güvenlikden bahsediyor ve kişisel güvenlik ile alakalı alınacak tedbirler yapılacak işler ve kullanacağımız programlardan bahsetmeye çalışıyor veya çalışıyoruz..

Ancak öyle bir durum varki her birinizin göz ardı ettiği bir nokta var ve bu nokta karşısında birçokkez açtığınız konuları geri dönüşüm kutusuna tasımak zorunda kalıyorum nedeni ise gayet açık sadece kendinizi düşünmeniz ve sanallığın getirdiği armut piş ağzıma düş misali her şeyin önünüze konmasını istiyorsunuz fakat burada aklı selim insanlar olarak dikkat etmemiz her daim çalışmamız ve de okuyarak her saniye fiili haraketlerde bulunmamız gerektiğini sakın unutmayalım bu sadece sizler için geçerli değil tüm cw deki kardeşlerimiz için geçerlidir .

Şimdi size anlatacaklarım derin kod bilgisi gerektirmeyen hack bilgisi gerektirmeyen sadece ama sadece okumak ile elde edebileceğiniz sonsuz güvenlik desteği size sağlayacak bir öneri olacaktır sadece şimdi sizler ya Beyt kardeş bu kadar basit ve de bu kadar önemli olan bu güveliği nasıl sağlayacağız diye soracaksınız kendi kendinize işte başlıyoruz..

Şimdi bir çoğumuz kişisel güvenlik den bahsediyor bu doğrultuda bu bölüme konular acıyoruz ancak burada kişisel güvenlik terimi sadece sanal ortamdaki kişisel güvenlikden bahsediyoruz evvela buna bir netlik kazandıralım pekala sanal ortamdaki kişisel güvenliğin bas temeli nedir ? tabii ki işletim sistemi bu zamana karşı burada okuduğum ne olur bana yardım edin , help gibi mesajlarınızın ardında yatan sadece kullandığınız işletim sistemini yeterince tanımamanızdan kaynaklandığını anladım yani kimileriniz windos kimileriniz Linux kimlerini bir takım işletim sistemleri kullanıyordur bir kere.

İşte mesele burada kullandığınız iştetim sistemini çok iyi bilmek zorundasınız bu neye benzer evinizi cok iyi tanıayamazsanız evinizi hırsızlara karşı koruyamazsınız sevgili kardeşlerim o nedenle işe kişisel güvenlikden evvel cw de bulunan işletim sistemleri bölümünden kullandığını işletim sistemi ile alakalı gerekli bilgileri okumanız ve bu doğrultuda her ince ayrıntıyı atlamadan her incelikleri öğrenmek zorundasınız ki kullandığınız işletim sistemi sizin eviniz sayılır yani evinizi çok iyi tanımalısınız..

Sistemin çatısı sistemin çalışması templer dll ler gibi birçok klasörü neyin nerede neden olduğunu bilmeniz gerekmekte hangi dll ne işe yarar ne olursa nasıl olur gibi sorularınıza ilgili bölümlerde ilk önce bir okuyun ardında yine bilgisayarınızda lütfen ama lütfen iyi bir arastırmanın ardından lisanslı bir virüs programı kullanın ücretleri fazla değil emin olun bir yıl için vereceğiniz ücret verdiği hizmeti fazlası ile karşılıyor tüm bu dediklerimi sadece ama sadece okuyarak yapabilirsiniz yani günde sadece 30 dk bu makaleleri okumakla geçirseniz emin olun kardeşlerim 30 güna kalmaz kafanızda hiçbir soru işareti kalmaz bir de kişisel güvenlik meselesi biraz da sosyal mühendislik ile alakalı bağdaşan bir mesele olarak ele alabilriz sosyal mühendislik ile alakalı sözylenecek bir çok söz makale yazı mevcut zaten yine cw bünyesinde sadece okumanız yeterli olacaktır kardeşlerim evet bu doğrultuda yapmanız gereken bölüme konu açmadan evvel forum da çok iyi analiz yapmanız arastırma yapmanız ve ondan sonra konuyu açmanız dır herhalde silerde bana katılıyorsunuz dur bu bende size bir tavsiye kardeşlerim…

Selametle…
M@hmut
M@hmut
Administrator
Administrator

Başarı Puanı Başarı Puanı : 2

Mesaj Sayısı Mesaj Sayısı : 173
Peylaşım Gücü Peylaşım Gücü : 752

Lakap Lakap : Administrator
Nerden Nerden : Kültürel Forum
Kayıt tarihi Kayıt tarihi : 10/11/10
Uzmanlık Alanları Uzmanlık Alanları : Ps,Html