...Forumda İyi vakit Geçirmek dileği İle...

...:::KÜLTÜREL FORUM:::...

Join the forum, it's quick and easy

...Forumda İyi vakit Geçirmek dileği İle...

...:::KÜLTÜREL FORUM:::...
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

ÖYS ‘ye Hazırlanan Kişilere Tavsiyeler

ÖYS ‘ye Hazırlanan Kişilere Tavsiyeler Empty ÖYS ‘ye Hazırlanan Kişilere Tavsiyeler

Mesaj tarafından M@hmut Cuma Kas. 12, 2010 9:36 pm

Öncelikle Sitemizde ÖYS’Ye Hazırlanan Kardeşlerimiz var. Dershanede Çalışan Birisi Olarak Küçük’te Olsa Bu Başlık Altında Kısa ve Öz Tavsiyeler Sunayım.
1-)Önce Kendinizi Tanıyın:Bir Hedef Belirlemeden Önce Mutlaka Kendinizi Tanıyın.Hayattan Neler Beklediğinizi Yetenekleriniz nelerdir,Ailenizin Ekonomik durumunu değerlendirin ve Bunlara Uygun Kendinize Bir Hedef Belirleyin..
2-)Hedefiniz Ulaşılabilir: Olsun: Belirlediğiniz hedefin, seviyenizin çok üstünde veya çok altında olmamasına özen gösterin. Kendi ,durumunuza uygun bir hedef belirleyin.
3-)Hedeflerinizi Yazın: Ulaşmak istediğiniz hedeflerinizi yazıp duvara, çalışma masanıza veya rahatça görebileceğiniz bir yere asın. Çalışma isteğiniz azaldığında yazdığınız hedefinize bakın.Ve Ulaşacağınız hedefe Kilitlenin.Ben Bunu Yaparım deyip Kendinizi Hedefe Kilitleyin.Arkadaşlarınızdan Birisi Eğer Üniversiteyi Kazandı ise Benimde kazanmam Lazım,Hatta Ben bunun Daha iyisini Yaparım Deyin..Hep Şunu Düşünün Benim Ailem Bana bu kadar masraf etti bende güzel bir bölüm,güzel bir üniversite kazanıp iş hayatına Atıldıktan sonra ailemin bana yaptıklarının hepsini Elimden Geldiğince Aileme Tekrar Ödemek İstiyorum Dememiz Gerekir.
4-)Net ve Somut Hedefler Belirleyin: Hedefleriniz net ve somut olsun. Herhangi bir Üniversite Herhangi Bir Bölüm kazanmak istiyorum demek yerine Büyük İllerdeki (İstanbul,Ankara,İzmir) gibi ODTÜ,Boğaziçi,Ege,Gazi vs Bu Üniversiteleri Kazanmak İstiyorum Demek Gerekir.Eğer Kendine Uygun Bir Üniversite Seçmemişse Neresi Olursa Olsun Hangi Bölüm,Üniversite Olursa Olsun Derseniz Gittiğiniz Üniversiteden Tad Alamassınız,Ve Zorla Okuyormuş Gibi Olur.Okudum Demek İçin Okursunuz.Buda İlerde Hem size Hem Ailenize Zarar Verebilir.
5-)Hedefiniz Motive Edici Olsun: Belirlediğiniz hedefin sizde çalışma isteği uyandırması çok önemlidir. Hedefiniz motivasyonunuzu attıracak bir güç olmalıdır.Öğrenim Gördüğünüz Liseye Göre Uygun Hedefler Belirlemeniz Gerekir.
M@hmut
M@hmut
Administrator
Administrator

Başarı Puanı Başarı Puanı : 2

Mesaj Sayısı Mesaj Sayısı : 173
Peylaşım Gücü Peylaşım Gücü : 752

Lakap Lakap : Administrator
Nerden Nerden : Kültürel Forum
Kayıt tarihi Kayıt tarihi : 10/11/10
Uzmanlık Alanları Uzmanlık Alanları : Ps,Html

http://araphacker.yetkinforum.com